RED DOT NEWS Summertime

Edition no. 2 of 2017


Red Dot Haberleri Şirket, Teknoloji, Müşteri başarı hikayeleri ve daha fazlasını içeren Şirket hakkındaki haberlerimizi üç ayda bir sizlere ulaştırmaktadır. Bizi takip etmeye devam edin, keyifle okuyun ve düşüncelerinizi sayittoitema@itemagroup.com adresinden bizimle paylaşın.

YÖNETIM KURULU BAŞKANININ MESAJI

Itema Group’un, ileri teknoloji geniş formatlı baskı çözümleri sağlayıcısı NoeCha şirketinde azınlık hissesi bulunan lider teknik kompozit ürün tedarikçisi Lamiflex hisselerinin %61’ini satın aldığı konusunda sizi bilgilendirmekten memnuniyet duyarım. Bu satın alma, Itema ve %60’lık hissesinin Radici ailesinin ve kalan %40’lık hissesinin Arizzi e Torri ailesinin sahibi olduğu Şirketimiz Hissedarlarının tamamlayıcı ve hızla büyüyen pazarlarda inovasyon yapan, birbirlerinin ana faaliyet alanlarında ortak iş geliştirmeyi teşvik ederek önemli ölçek ekonomileri sunan şirketlerin hisselerine sahip olup, çeşitlilik yaratarak genişlemeye devam etmeyi kesin olarak hızlandırma ve Itema’nın uzun dönem karlılığını güvence altına alma konusunda geniş kapsamlı stratejisinin bir parçasıdır.

TEKNOLOJİ KÖŞESİ

 

ITEMA R9500: EMSALSİZ ÇEŞİTLİLİKTE ÜSTÜN PERFORMANSLARI BİRLEŞTİREN DOKUMA TARİHİNDEKİ EN POZİTİF, NEGATİF RAPİER MAKİNA

Tam olarak 50 yıl öncesinden Somet tarafından piyasaya sürülen ilk rapierli otomatik mekiksiz dokuma makinasından bu yana, rapiyerli atkı transfer sistemi çeşitlilik ile büyük ölçüde bağlantılı olup çok sayıda desen ve ipliğin dokumasında diğer atkı atım sistemlerine nazaran reddedilemez bir avantaja sahiptir.